Про національний парк

Про національний парк

Мале Полісся– один з найбільш своєрідних природно-географічних районів України. Природний потенціал цього краю створює всі умови для виховання та відпочинку Читати далі...
Екологічна стежка

Екологічна стежка

Екологічна стежка "Перлина Славутчини"13 листопада на території гідрологічного заказника місцевого значення «Голубе озеро» відбулось святкове відкриття екологічної стежки «Перлина Славутчини».  Екологічну стежку Читати далі...
Правила поведінки

Правила поведінки

Рекомедації щодо правил поведінки людей при відвідуванні територіїі екологічних маршрутів НПП "Мале Полісся"Шановні друзі! Безпека Вашого перебування на території Національного природного Читати далі...
Наша команда

Наша команда

 Наша команда складається з молодих,  але досить досвідчених фахівців, які вболівають за свою справу всім серцем. Наші працівники доглядають зелені багатство. Всі працюють за для єдиної мети - чистоти повітря, збереження природи і просто для майбутнього естетичного задоволення. Читати далі...
  • 1
Наші реквізити
НПП "Мале Полісся"
вул. Михельська 32
м. Ізяслав, Хмельницької обл.
поштовий індекс 30300
Популярні матеріали
Наші колеги
  • НПП Де́рмансько-Остро́зький
  • НПП Гомільшанськи ліси
  • НПП Подільські Товтри
  • Державне агентство лісових ресурсів України
  • Хмельницьке обласне управління лісового та мисливського господарства

Image title

Місцеві жителі розповідають, що колись на чудернацькому острові посеред озера православні монахи-відлюдники влаштували своє скромне помешкання і дерев’яну, побудовану без жодного цвяха,церкву. Відчували вони у цьому місці чудодійну, зцілюючу душу і тіло, силу озера та навколишніх соснових лісів. Та не довго проіснувала церква,- під час паводку вона зникла посеред озера. Давно це сталося, але кажуть, що коли опівночі пірнути у води озера, можна почути дзвони церкви, які очищають водойму від нечисті. А вода в ній особлива, — напрочуд м’яка і схожа на духмяний настій трав, водоростей та мохів. А ще тут панує аура добра і спокою. Тому і назвали місцеві жителі цю місцевість «Святим Озером». З того часу йдуть нескінченні потоки прочан до Святого озера в надії на зцілення та духовну розраду, не менше тут і відпочиваючих.

Сосновий ліс

Image title

Сьогодні все більше людей виїжджають у міста і мегаполіси. Але разом з економічними поліпшеннями і збільшенням цивілізації, здоров’я залишає бажати кращого. Не вистачає корисних речовин і банального чистого повітря.

І часто самі прості речі стають порятунком для багатьох. Одним з таких корисних ресурсів є оздоровлюючий хвойний дух.


Святе́ о́зеро 

Image title

Найбільше озеро Хмельницької області. Належить до групи заславських озер розташованих на території Михельського лісництва ДП «Ізяславське лісове господарство» на Малому Поліссі.

Середня глибина озера близько 4 м, найбільша біля 9 м, у центрі озера розташований острів, а навколо озера ліс. Озеро живиться артезіанськими джерелами, що б'ють із дна. Тому вода в ньому чиста, прозора.

З 1990 року в статусі комплексної пам'ятки природи загальнодержавного значення.

Image title

Голубе озеро - гідрологічний заказник місцевого значення. Розташований у 2 виділі 4 кварталу та 5 виділі 5 кварталу Голицького лісництва державного підприємства "Славутське лісове господарство".

Охоронний режим встановлено 1993 року. Площа - 28,5 га. Охороняється мальовниче лісове болото з прозорою водою і привабливими краєвидами. Є місцем гніздування та зупинки під час міграції водно-болотних птахів.

Заказник підтримує гідрологічний режим в регіоні, має важливе орнітологічне, естетичне та рекреаційне значення.

Image title

Лата́ття бі́ле

(Nymphaea alba, інші назви: жіноче латаття, водяна лілія, водяний лопух, збаночки, листоплуг, ломич, лопатник, русальний квіт, умич білий, купава) — багаторічна водяна трав'яниста кореневищна рослина родини лататтєвих. Окремі екземпляри живуть до 22 років. Єдина рослина, яка мільйони років без будь-яких морфологічних змін існує у флорі України.

Поширення і екологія

Росте в стоячих водоймах та водоймах з повільною течією. При пересиханні водойм плаваючі листя з довгими гнучкими черешками відмирають. Але через деякий час на кореневище з'являються маленькі листя на міцних прямостоящих черешках.

Єдиний в Україні вид цього роду, що росте в дикому стані, в Україні зустрічається порівняно рідко (за виключенням Волинського Полісся). Підлягає охороні, занесений до Червоної книги.