Вивчення та захист первоцвітів: підвищення екологічної свідомості через освітні заняття

 

Працівники Національного природного парку "Мале Полісся" провели заняття "Первоцвіти НПП «Мале Полісся», цього разу для учнів 8-А класу Славутської гімназії «Успіх».

Первоцвіти – це не просто окраса природи, вони є важливим елементом екосистеми, який слід берегти та досліджувати для збереження природного балансу.

Такі заняття – це не лише чудова можливість для дітей насолодитися красою природи нашого краю, але й важлива освітня програма з екології та збереження природи.

Сподіваємось, що наша діяльність формує екологічне мислення, любов до природи та підтримку ідеї її охорони. Адже кожен маленький крок до розуміння та поваги до нашої планети – це величезний крок до її збереження для майбутніх поколінь.

💚Дякуємо учням за активну участь та вчителям за зацікавленість в екоосвітній діяльності.

Екологічне виховання: розвиток поваги до природного середовища заради процвітаючого майбутнього

 

Освіта та виховання поваги до природи з малих років є ключем до створення майбутнього, в якому людина та природа існують у гармонії.

Для юних любителів природи співробітники Національного природного парку "Мале Полісся" провели еколого-освітнє заняття, де з великою радістю поділилися знаннями про мальовничий куточок нашої природи.

Це була чудова можливість ознайомити дітей з унікальною флорою та фауною Парку, що потребує нашої спільної уваги та захисту.

А також важливу лекцію "Первоцвіти потребують охорони та захисту" послухали вихованці гуртків "Юні лісівники", "Дитячий екологічний рух" і "Основи екологічної безпеки" закладу позашкільної освіти "Центру національно-патріотичного виховання, краєзнавства та туризму учнівської молоді" Нетішинської міської ради.

Дякуємо всім юним дослідникам за активну участь та бажання дізнаватися нового про світ який навколо нас!

Нехай кожен із нас буде маленьким охоронцем великої природи!

Відкриваючи чарівний світ: весняні заняття для малечі про первоцвіти

 

 

Працівники НПП "Мале Полісся" провели захоплююче заняття для дошкільнят старшої групи Закладу дошкільної освіти №7 «Дюймовочка» Славутської міської ради!

Ми розповіли дітям про чарівний світ первоцвітів. Дітлахи виявили неабияку зацікавленість і активність. Вони розповідали, які первоцвіти знають та бачили у лісі, задавали безліч запитань.

Також провели цікавий майстер-клас з виготовлення аплікацій "Перші весняні квіти".

Дітки з великим задоволенням створювали свої маленькі шедеври, надихаючись весняним настроєм.

Дякуємо адміністрації закладу та всім учасникам за чудову можливість подарувати дітям радість та нові знання. Сподіваємось на подальшу співпрацю та яскраві емоції у майбутніх зустрічах!

Орнітологічні дослідження

 

Систематичні фауністичні дослідження, зокрема вивчення орнітофауни, здійснюється на території НПП протягом усього періоду функціонування парку, що дає змогу отримати достовірні дані щодо сучасного стану орнітокомплексів.

Такого типу дослідження проводяться спільно із відомими та досвідченими  орнітологами. Так, днями НПП «Мале Полісся» з черговим робочим візитом відвідала група науковців – Микола Дмитрович Матвєєв, кандидат біологічних наук, доцент кафедри біології та екології Кам'янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, та Ігор Олегович Кушнарьов, кандидат біологічних наук, доцент. Основна мета візиту – розпочати ґрунтовні дослідження оселищ орябка (Tetrastes bonasia L.), лісового птаха з родини Тетерукові, якого занесено до Червоної книги України (статус – вразливий) та до Додатка III Бернської конвенції.

Під час кількаденної наукової експедиції, спільно зі співробітниками НПП, було обстежено окремі ділянки лісових масивів парку, що характеризуються переважанням у деревостані листяних порід дерев (вільха, граб, береза, осика), добре розвиненим підліском, достатньо зволоженими ґрунтами і є притаманним для орябка середовищем існування. Було відмічено, як і самих представників досліджуваного виду, так і його численні сліди перебування. Окрім того, було зафіксовано значну кількість інших рідкісних птахів, зокрема зареєстровано новий для території нацпарку, червонокнижний вид – дятел білоспинний (Dendrocopos leucotos).

 

 

Важливо усвідомлювати значення збереження первісної краси нашої природи та виховувати це почуття у молоді.

Працівники Національного природного парку «Мале Полісся» мали чудову нагоду провести заняття для гуртківців Комунального закладу "Дитячо-юнацький центр туризму та екологічної роботи" Славутської міської ради на актуальну тему "Збережемо первоцвіти".

Тема заняття не тільки розширила знання наших учасників про різноманітність та унікальність первоцвітів, але й акцентувала на важливості їх збереження для майбутніх поколінь.

Додатково, для закріплення матеріалу, діти розгадували ребуси та кросворди присвячені цим тендітним квітам, що додало заняттю ігрового та захоплюючого відтінку.

Ми щиро сподіваємося, що такі заходи допоможуть гуртківцям не тільки глибше зрозуміти важливість екологічних питань, але й стануть стимулом до активних дій зі збереження природної краси нашого краю.

Дякуємо всім учасникам за активність та зацікавленість! До нових зустрічей!