Шановні відвідувачі, підтримайте «Мале Полісся» своїми Like та розповсюдженням у соціальних мережах. Значки соц. мереж з’являються після Like. Дякуємо за увагу до природи.

Черговий етап робіт по реалізації проекту «Екологічна стежка на території заказника місцевого значення «Голубе озеро»» виконано.

Image title

Працівниками Національного природного парку «Мале Полісся» було втілено в життя черговий ряд завдань по реалізації проекту «Екологічна стежка на території заказника місцевого значення «Голубе озеро»» в рамках третього конкурсу мікрогрантів від ГО «Інститут солідарності громад Романа Мацоли».

Так, по завершенню конкурсу на кращу назву для екологічної стежки, було обрано найкращий із надісланих варіантів – «Перлина Славутчини». Затверджено маршрут та виготовлено його карту-схему. Окрім того, було розроблено та погоджено паспорт екологічної стежки, зібрано необхідну інформацію для виробництва інформаційних стендів і табличок та замовлено виготовлення їхніх макетів.

Фіксація на місцевості постійних пробних площ на території НПП «Мале Полісся» 


Image title

З метою дослідження природного розвитку екосистем та спостереження за змінами, що відбуваються у навколишньому середовищі, екосистемах, популяціях співробітниками Національного природного парку «Мале Полісся» у 2016 році розпочато роботу із закладання постійних пробних площ на території Парку. У минулому році було закладено 4 постійні пробні площі. Вони були нанесені на картографічні матеріали НПП, для площ були оформлені паспорти та присвоєні номери.

17 серпня 2017 року працівниками НПП «Мале Полісся» здійснені роботи із фіксації на місцевості 2-х постійних пробних площ на території Михельського лісництва, де закладені постійні пробні площі для дослідження та спостереження за популяцією реліктового виду Червоної книги України – зелениці сплюснутої – Lycopodium complanatum (L.) Holub., що зростає на території Парку.

Етнофестиваль «Новомалинська Любава» - 2017

Image title

4-7 серпня 2017 року команда «Подоляни» Радошівського шкільного учнівського лісництва НПП «Мале Полісся» знову взяла участь у молодіжному етнофестивалі «Новомалинська Любава», що проводився Острозькою РДА, Острозькою районною радою, Новомалинською сільською радою, НПП «Дермансько-Острозький», ГО «Ліга острозького самоврядування» на території с. Межиріч та с. Новомалин (Острозький р-н, Рівненська обл.) з метою утвердження духовних, морально-етичних та естетичних цінностей українського народу, виховання в дітей і молоді любові до сім’ї, роду та держави, пропагування здорового способу життя, змістовного активного відпочинку, дбайливого ставлення до довкілля, залучення молоді до вирішення проблем територіальних громад у проектний спосіб.

Команда юних лісівників «Подоляни» у Проектному таборі представила свій проект «Фестиваль обрядів та звичаїв Подільського краю», який має бажання реалізовувати спільно із громадою с. Радошівка Ізяславського району.

Четверта річниця НПП «Мале Полісся» 

Image title

2 серпня 2017 року виповнюється чотири роки з моменту підписання Указу Президента України № 420/2013 «Про створення національного природного парку «Мале Полісся». Адміністрація парку розпочала свою діяльність з лютого 2014 року.

Національний природний парк «Мале Полісся» – природоохоронна, рекреаційна, культурно-освітня, науково-дослідна установа, яка входить до складу природно-заповідного фонду України, охороняється як національне надбання, щодо якого встановлений особливий режим охорони, відтворення та використання.

НПП «Мале Полісся» розташований на території Ізяславського та Славутського районів Хмельниччини. Його загальна площа становить 8762,7 га, в тому числі 2764 га, що надаються в постійне користування та 5998,7 га, що включаються до його складу без вилучення у лісокористувачів.

Парк перебуває у підпорядкуванні Державного агентства лісових ресурсів України, оперативне управління здійснює Хмельницьке обласне управління лісового та мисливського господарства. Науковим куратором парку є Національний лісотехнічний університет України.

Обговорили проблему всихання соснових насаджень

Image title

3 серпня 2017 року делегація від Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства, у складі: Самсонов В.В. – начальник відділу лісового та мисливського господарства Хмельницького ОУЛМГ, Сапожнік В.В. – директор ДП «Славутське лісове господарство», Сасюк А.В. – директор НПП «Мале Полісся» – взяла участь у виїзній нараді Державного агентства лісових ресурсів з метою обговорення причин та наслідків масового всихання соснових насаджень на Поліссі та необхідності здійснення в них санітарно-оздоровчих заходів.

Нарада відбулася на базі Сарненського та Клесівського лісгоспів Рівненського ОУЛМГ під керівництвом заступника голови Держлісагентства України Володимира Бондаря. У нараді взяли участь заступник міністра екології та природних ресурсів України Василь Полуйко, начальники та головні лісничі управлінь Волинської, Житомирської, Київської, Львівської, Тернопільської, Хмельницької областей, науковці, лісопатологи, представники громадських організацій, журналісти. Долучилися до дискусійного обговорення лісівники та науковці з Республіки Білорусь, делегацію яких очолив начальник управління лісового господарства