Нагородження переможців 

Image title

16 листопада 2018 року співробітники Національного природного парку «Мале Полісся» - старший науковий співробітник Мнюх О.В. та фахівець з екологічної освіти Лукащук Ю.О. провели нагородження переможців мистецького конкурсу «Природа Малого Полісся очима дітей».

Нагадаємо, що конкурс тривав на теренах Парку в період з 10. 09. по 02. 11. 2018 року.

Грамотами, подяками та подарунками від НПП «Мале Полісся» були нагороджені переможці конкурсу  навчальних закладів Ізяславщини, Славутчини та Шепетівщини.

Подяками також відзначені самі навчальні заклади вихованці котрих брали участь в конкурсі  

Національний природний парк «Мале Полісся» щиро вдячний учасникам, адміністраціям та педагогічним колективам навчальних закладів регіону за активну участь у творчих конкурсах та сподіваємося на подальшу плідну співпрацю.

Закладання жолудя на зберігання. 

Image title

Протягом жовтня-листопада місяців працівниками Національного природного парку «Мале Полісся» разом із членами Радошівського шкільного лісництва спільними зусиллями проводили заготівлю жолудя дуба звичайного. В загальному жолудя було заготовлено близько 200 кілограмів.

Опираючись на те, що на минулому тижні фахівець з екологічної освіти Лукащук Ю.О. та старший науковий співробітник Мнюх О.В. проводили навчальне заняття в Радошівському учнівському лісництві на тему «Зберігання та підготовка лісового насіння до висівання» (згідно програми гуртка «Юні лісівники», автор: Зведенюк Микола Андрійович) було вирішено закріпити теорію практикою.

Так, 14.11.2018 р. працівниками парку спільно з члени Радошівського учнівського лісництва на шкільному розсаднику провели закладання дуба звичайного у яму для зберігання та стратифікації на зимовий період з дотриманням усіх вимог.

Учні мали змогу наочно побачити та безпосередньо взяти участь у даному процесі.

Лекція в учнівському лісництві. 

Image title

08.11. 2018 року працівники Національного природного парку «Мале Полісся» - фахівець з екологічної освіти Лукащук Ю.О. та старший науковий співробітник Мнюх О.В. в черговий раз завітали до Радошівської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Метою візиту було проведення навчального заняття в учнівському лісництві на тему «Зберігання та підготовка лісового насіння до висівання».

Під час заняття юні лісівники дізнались як правильно проводити підготовку насіння до висівання, отримали важливі та пізнавальні відомості про такі види підготовки насіння як: стратифікація, скарифікація, снігування, ошпарювання, замочування, протруювання.

Також визначали строки заготівлі плодів та насіння деревних та чагарникових видів лісових культур, правила і методику їх зберігання. Наочно ознайомились із зовнішнім виглядом видів насіння найбільш поширених порід дерев та чагарників нашого краю.

НПП «Мале Полісся» висловлює вдячність адміністрації Радошівської ЗОШ І-ІІІ ступенів та учнівському лісництву за зустріч та з користю проведений час.

Шановні друзі!

Image title

Конкурс «Природа Малого Полісся очима дітей» підійшов до свого завершення!

Національний природний парк «Мале Полісся» висловлює слова найщирішої вдячності усім учасникам даного конкурсу, котрі прийняли в ньому активну участь, розкрили свої таланти й продемонстрували любов до природи.

Нагадаємо, що конкурс тривав у період, з 10.09.2017 по 02.11.2018р. За цей час у ньому взяли участь 188 учнів й учнівських колективи (72 – вихованців освітніх закладів Ізяславщини, 109 – Славутччини, 7- Шепетівщинни), котрі в загальному надіслали до Парку 221 робіт.

В Ізяславському районі взяли участь такі навчальні заклади: Шекеринецький НВК "ЗОШ І-ІІІ ступенів-дитячий садок, Ізяславська ЗОШ І-ІІІ ст. №1, Ізяславський НВК №2, Клубівська ЗОШ, Щурівецький НВК, Сахновецький ДНЗ «Дзвіночок», Ізяславський НВК 7, Ізяславська ЗОШІ-ІІ ст. №4 ім.Кобернюка, Мислятинська ЗОШ,Михлянська ЗОШ/вечірні класи, Радошівська ЗОШ, Мокрецький НВК, Сахновецька ЗОШ, Ізяславський НВК №5, Ізяславський ДНЗ№4.

Шануємо природу і людську працю!!! 

Image title

Ось і завершився сезон відпочинку та екскурсій. Співробітники Парку вдячні всім, хто виявив бажання цього року завітати до нас на територію, хто мав змогу пройтися мальовничими куточками території НПП, відвідати екологічну стежку та інші об’єкти природо-заповідного фонду, а також збагатитися знаннями про природу Поліського краю.

Оскільки погодні умови погіршилися, то для збереження в належному стані інформаційних стендів, які розміщенні на маршруті екологічної стежки «Перлина Славутчини», працівниками Парку було проведено їх демонтування.

Нагадаємо, що екологічна стежка на території гідрологічного заказника «Голубе озеро» є спільною працею колективу Національного природного парку «Мале Полісся», за фінансової підтримки Громадської організації «Інститут солідарності громад Романа Мацоли».