Завершення конкурсу та визначення переможців!!! 

Image title

Конкурс «Первоцвіти під охороною» (в рамках Всеукраїнської акції «Збережемо первоцвіти» завершився! Національний природний парк «Мале Полісся» висловлює слова найщирішої вдячності усім учасникам даного конкурсу, котрі прийняли в ньому участь.

В рамках проведеного конкурсу з усіх робіт, за результатом роботи конкурсного журі кращими визнано:

  • Дердюк Софія – учениця 6 класу Філії Ізяславського НВК "ЗОШ І-ІІІ ступенів №5 ім.О.П.Онищука, гімназія" Мокрецький НВК "ЗОШ І-ІІ ступенів -дитячий садок".
  • Мацієвич Ілля – учень 2-Б класу Загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 м.Славута.
  • Шульга Діана – учениця 6-А класу Ізяславської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1.
  • Лисюк Ліза – учениця 1 класу Киликиївського навчально-виховного комплексу "дошкільний навчальний заклад - середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів".
  • Притульський Дмитро – учень 6-А класу Ізяславської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1.
  • Чернюк Максим – учень 8 класу. Вихованець «Дитячо-юнацького центру туризму та екологічної роботи» м.Славута.

НПП «Мале Полісся» ще раз висловлює всім учасникам слова найщирішої подяки за участь у конкурсі, дякуємо за Ваші старання й наполегливість і бажаємо надалі успіхів та великих здобутків у всіх звершеннях.

Переможці конкурсу будуть нагороджені заохочувальними призами й грамотами від Національного природного парку «Мале Полісся».

Увага!!! Пожежонебезпечний період. 

Image title

Починаючи з 1 квітня в лісах України, офіційно розпочинається пожежонебезпечний період, період коли різко зростає небезпека виникнення лісових пожеж. І триває цей період до жовтня місяця включно.

Причинами виникнення пожеж у лісі, як не дивно, здебільшого є байдужість і безтурботне ставлення людини до природи: непогашені багаття, кинуті в суху траву недопалки цигарок, а також дитячі пустощі з вогнем.

Особливо різке збільшення кількості лісових пожеж спостерігається у період свят і вихідних днів, коли багато людей відправляються на відпочинок на природу. Нерідко гулянки в лісі закінчуються лихом для зеленого багатства. Найгірше те, що такі пожежі порушують і так вкрай незадовільну екологічну ситуацію. Адже малі природні катаклізми тягнуть за собою народження великих, а великі створюють надзвичайні ситуації, матеріальні збитки немалих розмірів.

За декілька годин неконтрольована лісова пожежа може знищити цілі лісові масиви, які росли десятками років, а про збитки годі й говорити – лік може йти на мільйони. Величезної шкоди пожежі завдають фауні – гинуть птахи, звірі, знищуються їхні домівки.

Щоб уникнути лісових пожеж протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:

Рідкісні первоцвіти НПП «Мале Полісся» 

Image title

Первоцвіти називають першою усмішкою весни. Саме вони, ніжні та тендітні, першими відчувають ще не зовсім теплі, але вже приємні промінчики весняного сонця. Анемони, печіночниця, проліски, ряст, конвалія, вовчі ягоди – це неповний перелік первоцвітів, які можна зустріти на території Національного природного парку «Мале Полісся». А цибуля ведмежа (черемша) та підсніжник білосніжний – види, які охороняються на території Парку та занесені до Червоної книги України.

Так, нещодавно під час фенологічних спостережень за природою, працівниками Парку було виявлено ще два нових місця зростання цих рідкісних видів на території НПП. Для підсніжника білосніжного це вже третя популяція, яку виявили працівники парку, а для цибулі ведмежої четверта.

Звичайно прикро, що останніми роками кількість первоцвітів України значно скоротилася. Рослини, які віщують нам прихід весни, за останні десятиліття опинилися на межі зникнення.

Міжнародний день птахів (International Bird Day) 

Image title

Щорічно 1 квітня вся планета відзначає Міжнародний день птахів (International Bird Day).

Свято виникло в США ще в 1894 році. Незабаром цей день почали масово відзначати в усіх штатах, потім і у Європі. До того ж 1 квітня 1906 року була підписана конвенція з охорони птахів. Відтоді цю дату прийнято вважати міжнародним днем пернатих, покликаного звернути увагу людства на проблеми збереження пташиного світу, адже вони стосуються всіх країн і континентів.

Нині свято відбувається в рамках біологічної програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера» у багатьох країнах світу.

 В межах території Національного природного парку «Мале Полісся» птахи є найчисельнішою групою хребетних тварин, яка нараховує  143 види, з них 14 видів включено до Червоної книги України, 4 види – до Європейського червоного списку та 25 видів – до Червоного списку Хмельницької області.

Питання охорони, сприяння збільшенню чисельності та розширення ареалу проживання видів птахів сьогодні актуальне для всіх країн світу, і кожному з нас необхідно докласти зусиль, аби зберегти і примножити крилатих друзів для майбутніх поколінь.

Увага «Сезон тиші» 

Згідно Закону України "Про тваринний світ" (стаття 39)  з 1 квітня по 15 червня у лісах та на об’єктах благоустрою запроваджується Сезон тиші.

«Сезон тиші» – це природоохоронний захід, упроваджений до виконання в Україні на законодавчому рівні, в цей час лісові мешканці потребують особливої уваги, піклування і охорони.

Метою заходу є охорона ареалу існування, шляхів міграції диких тварин на час їх розмноження. Такий проект сприяє відтворенню популяції лісових звірів та птахів, забезпечуючи зростання та різноманіття, спокійний розвиток фауни в наших лісах».

Протягом цього періоду забороняється проведення робіт та заходів, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою (стрільба, проведення вибухових робіт, феєрверків, санітарних рубок лісу, використання моторних маломірних суден, проведення ралі та інших змагань на транспортних засобах).

За невиконання вимог Закону, порушників буде притягнуто до адміністративної відповідальності згідно зі статтею 87 КУпАП та накладено стягнення у вигляді штрафу від 30 до 50, а на посадових осіб – від 50 до 70 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.