Подалірій 

Image title

Червонокнижні метелики продовжують радувати око, крім Мнемозини (Parnassius mnemosyne), та Райдужниці великої (Apatura iris), на території НПП «Мале Полісся», зустрічається і Подалірій. Так, нещодавно, працівниками Парку було виявлено представників даного виду у декількох різних локаціях НПП «Мале Полісся», що дає підстави стверджувати що цей червонокнижний метелик поширений по всій території Парку.

Подалірій (Iphiclides podalirius Linnaeus, 1758) – метелик, представник родини Papilionidae.

Розмах крил - 60-75 мм. Візерунок крил самця та самки майже ідентичний. Фон забарвлення - блідо-кремовий, з трьома довгими та двома короткими клиноподібними темно-сірими поперечними смугами та чорною облямівкою на передніх крилах. Задні крила мають чорні хвостики, дві клиноподібні темно-сірі смуги, сині місяцеподібні плями та по одному синьому очку з облямівкою чорного та цегляного кольору.

Детальніше на сторінці Червоної книги України: https://redbook-ua.org/item/iphiclides-podalirius-linnaeus/

Спільний відпочинок згуртовує колектив 

Image title

Відпочинок завжди підвищує ефективність командної роботи, згуртовує колектив, мотивує на досягнення спільних цілей. А коли мова заходить про гори Карпати – користь від такого відпочинку просто очевидна.

Так, минулими вихідними працівники Національного природного парку «Мале Полісся» мали можливість активно відпочити в Карпатах: піднятись в гори та насолодитись красою полонин. Окрім того, під час поїздки був виокремлений час і для обміну досвідом; парківці відвідали адміністрацію, а також декілька туристичних атракцій Карпатського НПП.

Варто зауважити, що реалізації згаданої вище події посприяла тісна співпраця та взаєморозуміння між профспілковою організацією та директором Парку Сасюком А.В.

Колектив НПП висловлює щирі слова вдячності профспілці за можливість гарно відпочити в дружньому колі, за нові враження та позитивні емоції від поїздки, яка ще більше згуртувала колектив та подарувала добрий настрій. 

Велопробіг на території НПП «Мале Полісся» 

Image title

Сьогодні, від Будинку Рад м. Славути стартував велопробіг експериментальним маршрутом «Екологічна стежина, як форма здійснення лісового туризму». Маршрут велопробігу було прокладено між м. Славута та с. Голики по території Національного природного парку «Мале Полісся».

Організатором даного заходу була  Славутська міська об’єднана територіальна громада.

Окрім активно проведеного часу учасники велопробігу отримали цікаву і пізнавальну інформацію про Парк як природоохоронну організацію, про тутешню флору та фауну, про рідкісних і зникаючих представників із Червоної книги України від директора НПП «Мале Полісся» Сасюка А.В. та першого заступника директора-головного лісничого Більовського О.А.

Національний природний парк «Мале Полісся» щиро вдячний організаторам даного заходу за співпрацю й маємо надію на її зміцнення та покращення. 

Про НПП Мале Полісся