Дослідження вікових дубів. 

Image title

У народному світогляді українців дуб завжди поставав живою істотою, уособлюючи могутню силу, що здатна встояти супроти будь-яких випробувань, проявом переможної потуги духу народного. Первісна релігія предків, особливо язичників ґрунтується на шанобливому та побожному ставленні до рослинного світу, зокрема і дуба.

Крім того, здавна відомі цілющі властивості дуба: фітонциди дуба знищують бактерії вже через 15 хвилин; препарати на його основі мають протизапальні та протимікробні властивості; встановлена їх протиотрутна здатність.

Вікові дерева мають велику наукову цінність, оскільки є унікальними об’єктами для визначення довговічності деревних порід, зміни структури деревини від віку, для отримання елітного насіння. Також вони мають величезний естетичний і духовний потенціал та високу художню цінність. Збереження вікових дерев має не тільки екологічне, а й важливе культурно-історичне значення.

І знову водно-болотні у центрі уваги 

Image title

У Національному природному парку «Мале Полісся» продовжується відзначення важливого екологічного свята – Всесвітнього дня водно-болотних угідь. Нагадуємо, що ця важлива подія відзначається світовою спільнотою щорічно ще із 1971 року.

Рамсарська конвенція підкреслює тісний зв’язок між водно-болотними угіддями, водою та людьми. ВБУ є ресурсом, який має велике соціально-економічне, культурне та наукове значення, і їх втрата є непоправною шкодою.

Наразі співробітники Національного природного парку «Мале Полісся» завітали до Загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 м. Славути.

Основною метою зустрічі було відзначення Всесвітнього дня водно-болотних угідь, підвищення обізнаності щодо взаємозалежності між водою і водно-болотними угіддями, їх збереження та відновлення.

Черговий день з водно-болотними угіддями

Image title

В рамках Всесвітнього дня водно-болотних угідь, котрий відзначався 2 лютого, співробітники Національного природного парку «Мале Полісся» продовжують відвідувати навчальні заклади регіону.

Сьогодні із водно-болотними угіддями знайомились учні 5 класу Загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 м. Славути.

Під час заходу дітям було проведено бесіду та продемонстровано науково-пізнавальний фільм на тематику водно-болотних угідь. В ході даної бесіди учні дізнались про мету започаткування свята, історичні моменти, а також про проблеми водно-болотних угідь планети та шляхи їх подолання.

А щоб завершити зустріч на позитивному настрої, діти отримали тематичні розмальовки, котрі ілюструють багатство та біологічне різноманіття ВБУ й відразу ж взялися за їх розмальовування.

Національний природний парк «Мале Полісся» щиро вдячний за допомогу у проведенні заходу вихованцям і адміністрації Загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 м. Славути. 

Святкування Всесвітнього дня водно-болотних угідь продовжується 

Image title

В рамках відзначення Всесвітнього дня водно-болотних угідь, співробітники Національного природного парку «Мале Полісся» провели еколого-освітній захід для здобувачів освіти Ізяславського НВК "ЗОШ І-ІІІ ст. №5 ім. О.П. Онищука, гімназія".

Під час заходу дітям було проведено бесіду та продемонстровано науково-пізнавальний фільм про важливість водно-болотних угідь. В ході даної бесіди учні дізнались про мету започаткування свята, проблеми водно-болотних угідь планети та шляхи їх подолання. До того ж, діти жваво розмальовували тематичні розмальовки, котрі ілюструють багатство та біологічне різноманіття ВБУ.

Національний природний парк «Мале Полісся» щиро вдячний за допомогу у проведенні заходу вихованцям і адміністрації Ізяславського НВК "ЗОШ І-ІІІ ст. №5 ім. О.П. Онищука, гімназія".

Водно-болотяні угіддя та біорізноманіття 

Image title

Кожного року 2 лютого країни світу, які мають на своїх територіях водно-болотні угіддя, у тому числі Україна, відзначають Всесвітній день водно-болотних угідь. Відзначення цього Дня приурочено до підписання світовою спільнотою 2 лютого 1971 року у місті Рамсар (Іран) міжнародної угоди – Конвенції з водно-болотних угідь міжнародного значення, що має назву «Рамсарська конвенція».

Рамсарська конвенція підкреслює тісний зв’язок між водно-болотними угіддями, водою і людьми. Водно-болотні угіддя є ресурсом, який має велике соціально-економічне, культурне та наукове значення, і їх втрата є непоправною шкодою.

Основною метою відзначення Всесвітнього дня водно-болотних угідь є підвищення обізнаності людей щодо взаємозалежності між водою і водно-болотними угіддями, забезпечення справедливого розподілу води між різними групами користувачів цих ресурсів.