Підготовка до зими…

Image title

Зима вже не за горами і хоча вона в нас уже не така морозна, але все ж холодна. І саме тому пора починати думати про тих, хто залишається зимувати поряд з нами – зимуючих птахів. Адже як говорить, для птаха не такий страшний холод, як голод. І про це знають учні Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №5 ім. О.П. Онищука гімназія», де днями проходив інфоквест «Птахи, що зимують поряд».

В рамках квесту, працівники НПП «Мале Полісся» провели лекцію про підгодівлю птахів взимку, оглянули заздалегідь виготовлені учнями годівнички та нагородили їх власників грамотами й подяками. А для того, щоб закріпити отриманні знання про те, як правильно розвішувати годівниці, вирушили в місцевий парк, де теоретичні відомості реалізувались у практичні навики.

Проект «Незаймана Україна» у НПП «Мале Полісся» 

Image title

Сьогодні на терени Національного природного парку «Мале Полісся» завітали учасники проекту «Незаймана» – це 10 експедицій Україною, які мають на меті відкрити невідкрите, дослідити приховане, знайти сокровенне і бережно, ніжно та відповідально зберегти це для наступних поколінь.

Для гостей, працівники Парку розповіли про специфіку, та цікавість своєї роботи, також була проведена ознайомча екскурсія територією комплексної пам’ятки природи «озеро Святе».

Долучились до проєкту «Озеленення України» 

Image title

Сьогодні, 17 жовтня працівники Національного природного парку «Мале Полісся» долучились до Акції «1 000 000 дерев за 24 години», яка проходить у рамках глобального екологічного проєкту «Озеленення України». Метою даного дійства є привернення уваги до проблем екології та відновлення екосистеми країни, формування позитивного іміджу держави у світі.

Спільними зусиллями та не дивлячись на несприятливі погодні умови, в межах території Михельського лісництва Державного підприємства «Ізяславське лісове господарство» було засаджено молодими деревами 2.1 га площі.

Парківці разом з лісівниками, представниками влади, членами учнівського лісництва «Паросток» та усіма бажаючими доєднались до Акції, тим самим взяли участь у покращенні екологічного стану України.

Висловлюємо щирі слова вдячності адміністрації ДП «Ізяславський лісгосп» за можливість долучитись до такої масштабної та без сумніву суспільно важливої події! 

Image title


Всесвітній день охорони місць існування 

Image title

Сьогодні, 6 жовтня відзначають у всьому світі Всесвітній день охорони місць існування. Це свято було затверджено у 1979 році в рамках Конвенції про охорону дикої флори та фауни і природних середовищ існування в Європі.

Людина своєю діяльністю вже давно впливає на природу, змінюючи її. З кожним роком у світі все більше територій переходять до розряду сільгоспугідь, пасовищ, піддаються змінам у зв’язку зі зростанням міст, видобутком корисних копалин, будівництвом заводів та інших об’єктів народного господарства.

За 19 століть нашої ери на земній кулі зникло 150 видів ссавців, в основному великих, і 139 видів птахів. Кожен зниклий вид - дуже важка і непоправна втрата. Людина навчилася дуже багато чого: вирвалася в космос, долетіла до Місяця, але вона не зможе знову створити тура, стеллерову корову чи тарпана...

Кожен зниклий вид – дуже велика втрата!!!

Все, що зникає в тваринному світі, - зникає назавжди!!!