«Я прибрав – Твоя черга!» 

Image title

Щороку у треті вихідні вересня світова екологічна спільнота організовує прибирання узбережжя річок, морів, інших водних об’єктів у рамках Міжнародного дня чистих берегів.

Працівники НПП «Мале Полісся» також долучилися до цієї ініціативи та прибрали від різного роду сміття берег річки Горинь.

«Я прибрав – Твоя черга!» – прийми виклик! – це заклики до екологічної свідомості українців.

Наразі проблема засмічення побутовим сміттям для річок, морів та океанів набрала глобальних масштабів. Велика тихоокеанська сміттєва пляма сягає розмірів, які дорівнюють чотирьом площам України. Є нагальна необхідність зупинити перенос сміття водними шляхами. З цією метою більшість країн світу долучається до заходу з прибирання узбережь – Міжнародного дня чистих берегів.

Особливе побажання громадянам: все ж таки прибирати прибережно захисні смуги уздовж річок та навколо водойм за собою, це зробити зовсім не важко. І наступного разу приїхати відпочивати буде приємніше, коли берег гарний і чистий.

Image title

З нагоди відзначення Дня працівника лісу відбулося урочисте нагородження кращих працівників НПП «Мале Полісся» за підсумками роботи за рік, за сумлінну працю високий професіоналізм, та вагомий особистий внесок у розвиток лісової галузі, було нагороджено:

Сасюка Андрія Володимировича (директор) - Почесною грамотою Голови Державного агентства лісових ресурсів України.

Поліщука Віктора Миколайовича (головний природознавець) - Грамотою Хмельницького обласного комітету профспілки, Грамотою Хмельницького обласного організації товариства лісівників України

Літвінову Марину Вікторівну (юрисконсуль), та Лукащука Юрія Олександровича (фахівець з екологічної освіти) - Подяками начальника Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства.

Image title


Увага конкурс!!! 

Image title

Щорічно, з метою підтримки творчих здібностей школярів та популяризації природничих наук, Національний природний парк «Мале Полісся» проводить мистецький конкурс «Природа Малого Полісся очима дітей».

Цього року до участі у конкурсі, який триватиме з 7 вересня по 13 листопада 2020 року, запрошуються учні та вихованці загальноосвітніх навчальних закладів віком від 5 до 20 років.

Умови конкурсу

1 вересня - День пам’яті видів, винищених людиною 

Image title

Саме 1 вересня 1914 року – в зоопарку м. Цинцинаті, США, помер останній мандрівний голуб. Історія знищення мандрівного голуба найбільш яскраво показує нам колосальні масштаби нашого марнотратства і необачності.

На жаль, ми вже ніколи не побачимо таких тварин як квага, моа, тур, тарпан, дронт, епіорніс, сумчатий вовк, стеллерова корова, безкрила гагарка, мандрівний голуб…

Вони не зустрінуться ані в дикій природі, ні в зоопарках. Вони були легковажно знищені нами, і залишили згадку про себе хіба що в природничих музеях світу у вигляді шкур, скелетів та фотографій.

За останні 400 років через нерозумну людську діяльність з обличчя Землі зникло 63 види ссавців (1,3% від загальної кількості), а 120 видам загрожує зникнення; 94 види птахів (1%), а під загрозою вимирання знаходиться 187 видів.