Зустріч працівників НПП «Мале Полісся» з представниками влади Ізяславського району.

Image title

На черговій сесії Ізяславської районної ради, яка проходила 9.08.2018р., перед представниками місцевої влади: депутати та голови селищних рад району, Головний лісничий НПП «Мале Полісся» Більовський Олексій Анатолійович представив доповідь про діяльність Парку, як природоохоронної та науково-дослідної установи.

Розповів про співпрацю Парку із науковцями з різних вищих навчальних закладів та установ природно-заповідного фонду України, як працівники здійснюють моніторинг та дослідження флори та фауни території Парку.

Коротко ознайомив присутніх із:

  • Станом передачі земель землекористувачами для Парку.
  • Проведення розроблення проекту організації території національного природного парку «Мале Полісся», охорони, відтворення та рекреаційного використання його природних комплексів і об’єктів.
  • Попереднім зонуванням території Парку та правилами поведінки в кожній зоні.

Збереження лісів від пожеж – обов’язок кожного громадянина!

Image title

У період сухої та спекотної погоди ліси стають найбільш пожежонебезпечними. Пожежі завдають лісам величезної шкоди, і не тільки для деревної рослинності, але й для всього живого. Гинуть не лише дерева, а й птахи, звірі, вигоряє лісова підстилка і верхній шар ґрунту. Пожежа наносить величезної шкоди навіть тоді, коли вона поширюється лише по землі і не переходить на крони дерев.

Найчастіше лісові пожежі провокуються людською недбалістю: не загашені багаття, кинуті сірник або цигарка, дитячі витівки з вогнем. Рідше вона починається в результаті удару блискавки в сухостійне дерево або внаслідок тривалого тертя дерев.

Щоб попередити пожежу, перебуваючи в лісовій та парковій зоні на відпочинку, потрібно обов’язково дотримуватися вимог пожежної безпеки, які передбачають заборону:

Перші 5 років здобутків та сподівань НПП «Мале Полісся»!


Image title

2 серпня 2013 року Президентом України був підписаний Указ № 420/2013 «Про створення національного природного парку «Мале Полісся», а сьогодні Національний природний парк «Мале Полісся» уже відзначає ювілейну 5-ту річницю від створення.

НПП «Мале Полісся» розташований на території Ізяславського та Славутського районів. Його загальна площа становить 8762,7 га, в тому числі 2764,0192 га, що надаються в постійне користування та 5998,7 га, що включаються до його складу без вилучення у лісокористувачів.

Основними землекористувачами цієї території є 8 сільських рад – 5 в Ізяславському районі, 3 в Славутському районі. Лісокористувачами є ДП «Ізяславське лісове господарство» і ДП «Славутське лісове господарство».

Парк перебуває у підпорядкуванні Державного агентства лісових ресурсів України, оперативне управління здійснює Хмельницьке обласне управління лісового та мисливського господарства. Науковим куратором парку є Національний лісотехнічний університет України.

Image title


Image title

Участь працівників Парку у семінарі «ГІС та заповідні території 2018».  

Ефективна робота установ природно-заповідного фонду України потребує постійного картографічного супроводу, використання даних дистанційного зондування, аналізу даних біорізноманіття, рекреаційного використання та багато іншого.

З метою популяризації ГІС - технологій у природозаповідних установах на базі НПП «Слобожанський» вже шостий рік поспіль проводиться науково-методичний семінар «ГІС та заповідні території». У семінарі який цього року тривав у період з 29 червня по 2липня, взяли участь і працівники парку НПП «Мале Полісся» - Мнюх О.В. та Лукащук Ю.О.

На семінарі всі учасники ділилися своїм досвідом, напрацюваннями та планами на майбутнє з використання ГІС технологій в природозаповідній справі.

Також під час семінару проводилися майстер-класи з використання програмного забезпечення QGis, NextGIS Mobile, Maxent, Formbuilder ArcGIS Onlin та інші, а також із побудови ортофотопланів місцевості за допомогою квадрокоптера DJI Phantom.

Ми дуже вдячні організаторам та ведучим майстер-класів за теплу зустріч та можливість в перейманні такого корисного досвіду.