Обласна науково-практична конференція для лісівників, науковців та освітян «Науково-педагогічні та лісогосподарські основи організації діяльності учнівських лісництв»

Image title

18 травня цього року на базі Департаменту освіти і науки Хмельницької ОДА відбулася науково-практична конференція лісівників, науковців та освітян – організаторів діяльності і керівників учнівських лісництв загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів «Науково-педагогічні та лісогосподарські основи організації діяльності учнівських лісництв».

Організаторами заходу були: Департамент освіти і науки Хмельницької ОДА, Хмельницьке обласне управління лісового та мисливського господарства, Хмельницький обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді. До участі в конференції були запрошені представники державних лісогосподарських підприємств, відповідальні за організацію діяльності учнівських лісництв, керівники шкільних лісництв Хмельниччини, провідні науковці Камʼянець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, Хмельницького національного університету. Учасниками конференції були також представники Національного природного парку «Мале Полісся» та Радошівськогоучнівського лісництва.

Президії Національної академії педагогічних наук України надіслала вітальну листівку для учасників заходу з побажаннями їм ефективної співпраці заради розвитку навчально-виховної роботи і дитячої творчості в закладах освіти.

Від Хмельницької обласної ради учасників конференції привітав начальник відділу з питань внутрішньої політики і адміністративно-територіального устрою та інформаційного забезпечення ради, член спілки журналістів України Ніконішин В.Л., який щиро вдячний педагогам та лісівникам за плідну науково-досліду, лісогосподарську й природоохоронну діяльність членів шкільних лісництв.

Перший заступник начальника Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства, головний лісничий Хоптинець В.М. у своєму вітальному слові наголосив про важливість співпраці педагогів з лісівниками, навчання юних лісівників і залучення їх до участі у лісогосподарських заходах та природоохоронній діяльності, виконання тематичних науково-дослідницьких робіт на базі лісництв, проведення в закладах освіти профорієнтаційної роботи серед учнівської молоді на лісівничі професії.

Любінська Л.Г., доктор біологічних наук, завідувач кафедри біології та методики її викладання Кам’янець-Подільського Національного університету імені Івана Огієнка та Юглічек Л.С., кандидат біологічних наук, доцент кафедри екології Хмельницького національного університету наголосили на необхідності проведення науково-дослідницьких робіт учнів під керівництвом науковців у рідкісних лісових угрупуваннях та екосистемах національних природних парків Хмельницької області.

Сасюк В.М., директор ДП «Шепетівське лісове господарство» виступив із доповіддю на тему «Учнівські лісництва Шепетівщини – школа майбутніх господарів лісу рідного краю», в ході якої ознайомив учасників конференції з

напрямками навчально-виховної роботи, яку забезпечують педагоги спільно з лісівниками Хмельниччини та, безпосередньо, Шепетівського лісгоспу. Одним із яскравих прикладів такої роботи стала діяльність зразкового учнівського лісництва Пліщинської ЗОШ І-ІІІ ст. Шепетівського району.

Зведенюк М.А., керівник зразкового учнівського лісництва «Пліщинське», вчитель хімії Пліщинської ЗОШ І-ІІІ ст. Шепетівського району та його колеги з навчальних закладів Хмельниччини поділилися досвідом створення та діяльності, здобутками учнівських лісництв, наголосили на необхідності співпраці педагогів із лісівниками й науковцями щодо діяльності шкільних лісництв, проведення лісогосподарських і науково-дослідних робіт, навчально-виховної та природоохоронної діяльності.

Маємо великі сподівання, що проведена науково-практична конференція і прийняті рішення під час її роботи будуть сприяти для діяльності учнівських лісництв нашого краю, а їх вихованці досягнуть високих здобутків у науково-дослідній роботі та лісогосподарській діяльності.