День працівника природно-заповідної справи у НПП «Мале Полісся» ознаменовано надзвичайними червонокнижними знахідками


Image title

Протягом 5-7 липня цього року на території Національного природного парку «Мале Полісся» спільні експедиційні ботанічні дослідження проводили доцент кафедри екології Хмельницького національного університету, кандидат біологічних наук – Юглічек Лілія Степанівна зі студентами-екологами 1-го курсу Хмельницького національного університету: Сухомлиновою Іриною та Драйна Богданом і співробітники НПП.

В ході експедицій були обстежені території: гідрологічного заказника місцевого значення «Гнилий ріг», комплексної пам’ятки природи загальнодержавного значення «Озеро Святе», гідрологічного заказника загальнодержавного значення «Михельський» та ряд прилеглих до об’єктів ПЗФ територій в межах Парку.


Під час досліджень виявлено ряд нових місцезростань червонокнижних видів рослин і регіонально рідкісних видів та знайдено види рослин, що занесені до Червоної книги України, які раніше не наводилися для території НПП «Мале Полісся». Також кілька червонокнижних видів орхідей потребують детального визначення.

Зокрема, виявлено:


та нові види ЧКУ на території НПП «Мале Полісся»:


НПП «Мале Полісся» щиро вдячний Юглічек Л.С. і студентам за їх вагомий внесок у досліджені рослинного світу Парку та сподівається на подальшу плідну співпрацю.