ХМЕЛЬНИЦЬКІ ЛІСІВНИКИ БЕРЕЖУТЬ ЛІСИ ВІД ПОЖЕЖ

14.07.2016

Першоджерело

Image title

За станом на 15 липня в держлісфонді Хмельницького ОУЛМГ з початку року зафіксовано чотири випадки загоряння сухої трав’янистої рослинності в лісонасадженнях на загальній площі 0,89 га.

Не покладаючи рук, вартові зелених шат повсякчас дбають про пожежну безпеку. Так, проведено 583 рейди-патрулювання, влаштовано 1182 км мінералізованих смуг; здійснено догляд за мінералізованими смугами на 2435 км; перекрито 454 в»їзди в лісові масиви. І це далеко не все. В навчальних закладах, серед населення прочитано 667 лекцій; у газетах, на телебаченні та радіо подано понад шістдесят виступів на протипожежну тематику. Оновлена наочна протипожежна агітація (260 одиниць), в тому числі 26 бігбордів розміщено в рамках співпраці з ДСНС.

Image title

Важливо, що оновлюється матеріально-технічна база автопарку, сил та засобів для боротьби з лісовими пожежами (відповідно до Доручення голови Державного агентства лісових ресурсів України № 53 від 15.06.2015р. та рішення колегії ДАЛРУ від 17.09.15р. про вжиття заходів з профілактики та ліквідації лісових пожеж та про плани закупівлі пожежної техніки і обладнання на 2015-2016 роки). Протягом 2015 року змонтовано 2 пожежно-спостережні вежі, 2 лісопожежних модулі, відремонтовано 4 пірси до пожежних водойм, придбано 9 тракторів, 8 плугів, 2 культиватори, 7 мотопомп, 82 ранцевих лісових обприскувачі, 19 радіостанцій, 141 м пожежних напірних рукавів і 25 водозабірних рукавів, 255 комплектів спецодягу та інше.

У 2016 році змонтовано 5 лісопожежних модулів на автомобілях та 6 причепних; ведеться монтаж пожежно-спостережної вежі з системою телеспостереження в ДП «Славутське ЛГ». Придбано 2 трактори, 6 мотопомп, 47 ранцевих обприскувачів, 200 комплектів спецодягу тощо. Створено резерви паливно-мастильних матеріалів в об»ємі по 200 л на лісництво.

Постійно ведеться патрулювання особливо небезпечних у пожежному відношенні лісових масивів спеціальними рейдовими бригадами з участю працівників поліції, ДСНС з метою посилення профілактичної роботи в лісах з виявлення порушників протипожежних вимог і притягнення їх до відповідальності.

Регулярно ведуться передачі на місцевих радіотрансляційних мережах з попередження пожеж, про виконання правил пожежної безпеки в лісах, (в тому числі біжучий рядок в телеефірі місцевого ТБ).

Працівників, які залучаються до гасіння лісових пожеж, забезпечено засобами індивідуального захисту згідно з встановленими нормами: спецодягом, спецвзуттям, індивідуальними медичними пакетами, пожежним інвентарем, добовим запасом їжі та води, захисними шоломами, респіраторами та спеціальними протигазами.

Прес-служба Хмельницького ОУЛМГ