Співпраця НПП «Мале Полісся» та Природничого факультету К-ПНУ імені Івана Огієнка 

         Image title Протягом 8-11 червня 2017 року на території Національного природного парку «Мале Полісся» (гідрологічний заказник місцевого значення «Голубе озеро») польову практику проходили студенти-біологи І-го курсу Природничого факультету Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка. Очолював студентську групу керівник практики – кандидат біологічних наук, доцент кафедри біології та методики її викладання – Козак Максим Іванович.

          Співробітники НПП «Мале Полісся»: старший науковий співробітник Белінська М.М. й фахівець з екологічної освіти Кратасюк Н.В. спільно із Козаком М.І. і студентами-практикантами обстежили водні об’єкти на території гідрологічного заказника «Голубе озеро» на предмет вищої водної та прибережно-водної рослинності і лісові масиви навколо них.

          У ході досліджень виявлено ряд водних та прибережно-водних, лісових, видів, серед них новий вид Червоної книги України для НПП – водяний жовтець плаваючий – Batrachium fluitans (Lam.) Wimm., який утворює цілі угруповання та значна кількість регіонально рідкісних видів у Хмельницькій області: латаття біле – Nymphaea alba L (новий вид для НПП), латаття сніжно-біле – Nymphaea candida J. Presl, їжача голівка мала – Sparganium minimum Wallr. (нове місцезростання для НПП), ряска горбата – Lemna gibba L. (новий вид для НПП), росичка круглолиста – Drosera rotundifolia L. (нове місцезростання для НПП), плаун булавовидний – Lycopodium clavatum L. (нове місцезростання для НПП), вовчі ягоди звичайні Daphne mezereum L. (нове місцезростання для НПП), грушанка круглолиста – Pyrola rotundifolia L. (нове місцезростання для НПП) та інші. Також виявлено нове для НПП місцезростання коручки болотної – Epipactis palustris (L.) Crantz,, вид Червоної книги України. Під час досліджень також були відмічені численні угруповання формацій Зеленої книги України.

НПП «Мале Полісся» щиро вдячний Козаку М.І. і студента-практикантам за допомогу у дослідженні флори й рослинності Парку та сподівається на плідну подальшу співпрацю.

Також НПП «Мале Полісся» щиро бажає студентам-біологам успіхів при складанні сесії та захисті практики і гарного відпочинку під час літніх канікул!