Фіксація на місцевості постійних пробних площ на території НПП «Мале Полісся» 

Image title

З метою дослідження природного розвитку екосистем та спостереження за змінами, що відбуваються у навколишньому середовищі, екосистемах, популяціях співробітниками Національного природного парку «Мале Полісся» у 2016 році розпочато роботу із закладання постійних пробних площ на території Парку. У минулому році було закладено 4 постійні пробні площі. Вони були нанесені на картографічні матеріали НПП, для площ були оформлені паспорти та присвоєні номери.

Постійні пробні площі призначені для спостереження та дослідження за різними компонентами природних комплексів. Також вони забезпечують спостереження за станом популяцій окремих видів рослин і тварин, як типових видів так і рідкісних та цінних із врахуванням різних екологічних умов їх зростання.

Нещодавно працівниками НПП «Мале Полісся» здійснені роботи із фіксації на місцевості 2-х постійних пробних площ на території гідрологічного заказника загальнодержавного значення «Теребіжі», де закладені постійні пробні площі для дослідження та спостереження за популяцією реліктового виду Червоної книги України – осоки богемської – Carex bohemica Schreb., що зростає на території Парку.