НПП «Мале Полісся» учасник семінару «Імплементація Оселищної Директиви Європейського Союзу: оселища та флора» 

Image title

21-23 червня старший науковий співробітник Національного природного парку «Мале Полісся» Белінська М.М. взяла участь в семінарі «Імплементація Оселищної Директиви Європейського Союзу: оселища та флора», у рамках проекту ЄС «Підтримка України в апроксимації напрацьованого законодавства ЄС у сфері навколишнього середовища» (APENA), що відбувся на базі Національного природного парку «Північне Поділля» (м. Золочів Львівської обл.).

Учасниками семінару були представники Департаменту з питань заповідної справи Міністерства екології та природних ресурсів України, співробітники наукових установ та установ природно-заповідного фонду України. Для усіх учасників експерти Проекту Ян Шеффер, Расто Ласак, Анна Кузенко провели теоретичні сесії за наступними темами:

  • Інвентаризація видів флори: методологія інвентаризації видів – судинні рослини; методологія інвентаризації видів – несудинні рослини; оселище виду, визначення, опис; території важливі для співтовариства (SCI).
  • Оселища: оселищна концепція, визначення, ідентифікація, інтерпретаційних посібник; методологія картування оселищ; логістика картування, інформаційна система, оцінювання даних.
  • Концепція охоронного статусу і менеджмент: визначення сприятливого охоронного статусу (FCS), менеджмент-планування.
  • Моніторинг та звітність: методологія моніторингу, організаційна та інформаційна системи, оцінювання даних і звітність.

Також учасники семінару у групах та під керівництвом провідних науковців-ботаніків провели практичне заняття на території НПП «Північне Поділля» (околиці с. Стінка Золочівського р-ну), де здійснили інвентаризацію видів флори та уточнили межі оселищ на запропонованій ділянці, площею 50 га. Зазначена ділянка Парку є цінною як для України так і для Європи, оскільки тут зростають особливо цінні види рослин із національних та міжнародних охоронних списків, а також зосереджені оселища, що потребують охорони на європейському рівні. По завершенні практичного заняття учасники семінару мали можливість проаналізувати зібрані дані та занести їх у запропоновану базу даних, за результатами якої була створена уточнена карта оселищ околиць с.Стінка.

НПП «Мале Полісся» щиро вдячний за можливість участі у важливому та цікавому семінарі. Для колективу НПП «Північне Поділля» подяка за організацію семінару. Усьому колективу успіхів у роботі, нових і цікавих знахідок та процвітання!