Обстеження території Парку на предмет всихання насаджень. 

Image title

Працівники Парку спільно із працівниками ДП «Ізяславське лісове господарство» та працівниками ДП «Славутське лісове господарство», а також із залученням голів Радошівської та Білотинської сільських рад проведено обстеження території НПП «Мале Полісся» на предмет всихання соснових та ялинових насаджень.

В лісових насадженнях НПП «Мале Полісся» внаслідок зменшення стійкості лісів до шкідників та хвороб відбувається гостре всихання соснових та ялинових насаджень, основною причиною якого є розповсюдження та розмноження стовбурових шкідників, які в свою чергу, являються носіями збудників дереворуйнівних грибів.

Серед стовбурних шкідників провідне місце займає верхівковий короїд (Ips accuminatus) він заселяє гілки та верхівки дерев. Водночас у ходах верхівкового короїда поширюються офіостомові гриби – збудники синяви та інші патогени. Дерево ослаблюється і стає сприйнятливим до заселення менш агресивними стовбуровим шкідниками, такими як шестизубий короїд (Ips sexdentatus) який прогризає ходи у нижніх частинах стовбурів, також сприяючи поширенню патогенних грибів,а також короїд типограф (Ips typographus). Далі ослаблені деревостани інтенсивно заселяються вторинними стовбуровими шкідниками.

В ході обстежень було виявлено осередки масового всихання соснових деревостанів на площі близько 800 га. Здебільшого це стиглі, перестиглі та пристигаючі насадження.