Відзначили Всесвітній день водно-болотних угідь. 

Image title

Усе життя на планеті залежить від води. Вода все об’єднує. Від джерела до моря і через нескінченний цикл кругообігу вода з’єднує усі куточки планети Земля.

Кожного року 2 лютого країни світу, які мають на своїх територіях водно-болотні угіддя, у тому числі Україна, відзначають Всесвітній день водно-болотних угідь. Відзначення цього Дня приурочено до підписання світовою спільнотою 2 лютого 1971 року у місті Рамсар (Іран) міжнародної угоди – Конвенції з водно-болотних угідь міжнародного значення, що має назву «Рамсарська конвенція».

Рамсарська конвенція підкреслює тісний зв’язок між водно-болотними угіддями, водою і людьми. Водно-болотні угіддя є ресурсом, який має велике соціально-економічне, культурне та наукове значення, і їх втрата є непоправною шкодою.

Основною метою відзначення Всесвітнього дня водно-болотних угідь є підвищення обізнаності людей щодо взаємозалежності між водою і водно-болотними угіддями, забезпечення справедливого розподілу води між різними групами користувачів цих ресурсів.

Саме тому, з метою пропаганди, збереження та відновлення водно-болотних угідь, Національний природний парк «Мале Полісся» провів черговий захід присвячений Всесвітньому дню водно-болотних угідь.

Так, сьогодні, 2 лютого 2018 року фахівцем з екологічної освіти НПП «Мале Полісся» Лукащуком Ю.О. було проведено тематичний відео урок з елементами бесіди для учнів Ізяславського навчально-виховного комплексу "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №5 ім. О.П.Онищука, гімназія". Захід пройшов під девізом «Водно – болотні угіддя для збалансованого розвитку міст».

Школярів було ознайомлено з різними типами водно-болотних угідь. Діти отримали важливу інформацію роль та значення води в природі. Дізналися про вразливості природних екосистем та дійшли до спільного висновку щодо необхідності їх охорони.

Національний природний парк «Мале Полісся» висловлює слова щирої вдячності за допомогу у проведенні заходу вихованцям й адміністрації Ізяславського навчально-виховного комплексу "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №5 ім. О.П.Онищука, гімназія".