Круглий стіл до Міжнародного дня водно-болотних угідь 


Image title

Рамсарська конвенція про водно-болотяні угіддя, що мають міжнародне значення, головним чином як середовища існування водоплавних птахів, англ. «The Convention on Wetlands of International Importance, especially as Waterfowl Habitat») була підписана у 1971 році у місті Рамсар (Іран) та, згодом, доповнено.

Мета Конвенції – припинити втрати водно-болотяних угідь та зберігати існуючі. Завдання Конвенції – привернути увагу до проблем водно-болотяних угідь та раціонального використання ресурсів. Конвенція містить законодавчі норми щодо збереження водно-болотяних угідь. ЇЇ підписали 156 країн – Договірних сторін Конвенції. У 1996 році Україна поновила своє членство у Рамсарській конвенції.

Цього року Міжнародний день водно-болотних угідь відзначався під девізом «Водно-болотні угіддя для збалансованого розвитку міст».

02.02. 2018 року наукові співробітники НПП «Мале Полісся» Кратасюк Н.В. та Белінська М.М. взяли участь у роботі круглого столу з проблемних питань збереження водно-болотних угідь, що проводився на базі НПП «Подільські Товтри». Парк також був і організатором даного заходу.

Крім того, у роботі круглого столу взяли участь представники та науковці Природничого факультету Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Хмельницької ОДА, Подільського районного осередку ВЕЛ, Товариства Подільських природо-дослідників та природолюбів, Кам’янець-Подільської РДА, НПП «Подільські Товтри», НПП «Хотинський», НПП «Дністровський Каньйон», голови об’єднаних територіальних громад.

НПП «Мале Полісся» щиро вдячний організаторам за запрошення та можливість долучитися до важливої природоохоронної роботи.