Заходи до Всесвітнього дня дикої природи. 

Image title

Всесвітній день дикої природи – це день покликаний нагадати кожному з нас про необхідність активізації боротьби зі злочинами проти дикої природи і вкотре підкреслили цінність для людства природи та усіх її мешканців.

Для привернення уваги до цінності дикої природи та її різноманітного (екологічного, генетичного, соціального, економічного, наукового, культурного та рекреаційного) значення 20 грудня 2013 року шістдесят восьма сесія Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй постановила проголосити 3 березня, день прийняття Конвенції про міжнародну торгівлю природними видами фауни і флори (СІТЕS), як Всесвітній день збереження природи.

Проблеми збереження довкілля та його окремих складових вже давно стали значним за обсягом напрямком міжнародного співробітництва світової спільноти. В руслі цих світових процесів знаходиться й Україна, яка взяла на себе низку міжнародних зобов'язань в екологічній сфері. Зокрема, одним із напрямів такої співпраці є забезпечення виконання Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення (CITES), прийнятої 3 березня 1973 року у м. Вашингтоні.

З метою примноження екологічних знань та привернення уваги до цінності й важливості дикої природи та її різноманітного значення, а також виховання дбайливого ставлення до представників флори і фауни як нашого краю, так і всього світу в цілому Національним природним парком «Мале Полісся» проведено еколого-освітні заходи.

Так, 6 березня 2018 року фахівець з екологічної освіти Лукащук Ю.О. провів інформаційно-пізнавальні заняття для учнів 8-А й 8-Б класів Ізяславського навчально-виховного комплексу "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №5 ім. О.П. Онищука, гімназія" та для учнів 7 класу й членів учнівського шкільного лісництва «Юні лісівники» Ізяславського навчально-виховного комплексу "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2, ліцей" ім. О. Кушнірука.

У ході даних занять діти дізналися про історію виникнення даного свята, Всесвітнього дня дикої природи, ознайомились із значенням та розглянути головні завдання Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори (CITES). Обговорили сучасні проблеми планети щодо збереження та стану дикої природи. Також було продемонстровано частину науково-популярного фільму «Дім» після чого разом дійшли висновку, що дика фауна і флора є незамінною частиною природних систем Землі, які мають охоронятися для нинішніх і майбутніх поколінь.

Національний природний парк «Мале Полісся» висловлює теплі слова щирої вдячності за допомогу у проведенні заходів вихованцям та адміністраціям Ізяславського навчально-виховного комплексу "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №5 ім. О.П.Онищука, гімназія" і Ізяславського навчально-виховного комплексу "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2, ліцей" ім. О. Кушнірука.