Еколого освітні заходи з нагоди Всеукраїнської акції «Майбутнє лісу в твоїх руках»! 

Image title

Ліс – це душа всієї планети, живий скарб нашої землі

Ліс – це величезний світ, без якого життя на Землі померло б або страшенно збідніло. Ліс – це, як сказав би вчений, скарбниця енергії Сонця, це дім для сили-силенної різноманітних тварин. Ліс зберігає воду і потроху віддає її джерелам, струмкам і річкам. Ліс – це годувальник птахів, комах, тварин і людини. І це спільна радість для всіх.

Послухайте, як кує зозуля, співає де-інде коло струмка соловейко, стукає по дереву дятел – це голоси лісу. Згадайте зелений колір першого весняного листя, червоні з золотом убрання осені – це все ліс. Його світ у всі часи зваблює нас красою, таємницями і загадками, дарує здоров'я всьому живому.

Для людини ліс – найбільше з багатств. Будинок, загорожа біля нього, меблі, незліченні вироби з деревини супроводжують людину в її історії, починаючи з печерних часів. Усього, що дає ліс для земного життя, нема змоги перерахувати. Існує навіть прислів'я: «Ліс багатший за царя». Природа відновлює це багатство, треба лише ліс добре знати, до нього дбайливо ставитися. І завжди пам'ятати: там, де ліс зникає, утворюються пустки або пустелі.

Пізнання лісу робить людину духовно багатою. Берегти це життєдайне джерело – справа всіх людей на Землі.

З нагоди продовження Всеукраїнської акції «Майбутнє лісу в твоїх руках» на території НПП «Мале Полісся» відбулися чергові еколого освітні заняття. Так, старший науковий співробітник Мнюх О.В. та фахівець з екологічної освіти Лукащук Ю.О. провели інформаційно-пізнавальні заняття для учнів навчальних закладів м.Славути, а саме: Навчально-виховного об'єднання «Дошкільний заклад – початкова школа І ступеня», Загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 4 та Загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №7.

Заняття були проведені на визначену тематику у відповідності із тезами до відзначення Міжнародного дня лісів у 2018 році.

Школярів було ознайомлено з основними видами флори та фани місцевих лісів. Діти отримали важливу інформацію роль та значення лісу в природі та житті людини. Дізналися про вразливості лісових екосистем та дійшли до спільного висновку щодо необхідності їх не тільки збереження, а й відтворення та примноження.

Національний природний парк «Мале Полісся» щиро вдячний адміністрації Навчально-виховного об'єднання «Дошкільний заклад – початкова школа І ступеня», Загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 4 та Загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №7 міста Славути за допомогу в організації заходів, за чуйність і постійне бажання до плідної співпраці.