Увага, триває операція «Первоцвіт-2018»! 

Image title

Національний природний парк «Мале Полісся» звертається до громадян з проханням відмовитись  від збирання та придбання рослин занесених до Червоної книги України.

Згідно з діючим законодавством, а саме статті 88-1 Закону України про адміністративні правопорушення – за порушення порядку придбання, збуту чи розповсюдження об’єктів рослинного світу – тягне за собою накладення штрафу від тридцяти (510 грн.) до ста (1700 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією об’єктів рослинного світу. Ті самі дії, вчинені щодо об’єктів рослинного світу, які перебували в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України, або охороняються відповідно до міжнародних договорів України, - тягнуть за собою накладення штрафу від ста (1700 грн.) до двохсот п’ятнадцяти (3655 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацію об’єктів рослинного світу чи без такої.


Крім того, згідно статті 90 Закону України про адміністративні правопорушення – за порушення погіршення, знищення середовища перебування (зростання) рослин, види яких занесені до Червоної книги України, знищення, незаконне або з порушенням встановленого порядку вилучення їх з природного середовища, а також порушення умов утримання (вирощування) рослин цих видів у ботанічних садах, дендрологічних та зоологічних парках, інших спеціально створених штучних умовах, що призвело до їх загибелі та пошкодження – тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти (340 грн.) до тридцяти (510 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно добутого і на посадових осіб – від тридцяти (510 грн.) до п’ятдесяти (850 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно добутого.

На території НПП «Мале Полісся» зростають рослини, занесені до Червоної книги України: черемша (цибуля ведмежа) та підсніжник білосніжний. За один екземпляр незаконно добутої рослини, передбачена відповідна компенсація за її знищення: черемша (цибуля ведмежа) – 62 грн., підсніжник білосніжний – 62 грн.

Масове збирання ранньоквітучих видів рослин призводить до знищення популяцій їх окремих видів. Не стимулюйте недобросовісних громадян, які протиправно реалізовують червонокнижні первоцвіти. Цим Ви збережете природне надбання країни для майбутніх поколінь.