Image title

Відпочиваючи – не згуби ліс! 

Щорічно з настанням весняно-літнього періоду виникає реальна загроза виникнення лісових пожеж. Основна причина виникнення лісових пожеж людський фактор. Недбайливе поводження з вогнем у лісі призводить до виникнення масштабного лісового лиха , яке приносять з собою великі екологічні, економічні та естетичні збитки.

Слід знати, що після сходу снігового покриву в лісах України, починаючи з 1 квітня, розпочинається пожежонебезпечний період, коли різко зростає небезпека виникнення лісових пожеж. І триває цей період до жовтня місяця включно.

Впродовж цього періоду забороняється:

- розведення багать у лісі (крім тих, що пов’язані з технологічними вимогами лісогосподарських заходів у спеціально передбачених для цього місцях);

- заїзд на територію лісового фонду (крім транзитних шляхів) транспортних засобів та інших механізмів, за винятком тих, що використовуються для лісогосподарської мети;

- відвідування населенням хвойних насаджень при 5-му класі пожежної небезпеки(надзвичайна небезпека) за умовами погоди;

-палити, кидати у лісі непогашені сірники, недопалки, витрушувати з люльок гарячий попіл, крім місць, що обладнані для цієї мети;

- випалювати траву та інші рослинні рештки на землях лісового фонду, а також на інших земельних ділянках, щобезпосередньо примикають до лісу (у тому числі проводити сільськогосподарські пали).

Пам’ятайте! Згідно Статті 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення, порушення вимог пожежної безпеки в лісах - тягне за собою накладення штрафу на громадян від п’яти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від п’ятнадцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від п’ятнадцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб від тридцяти п’яти до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Додамо, що окрім штрафу, порушнику доведеться сплатити ще й за шкоду, заподіяну лісу.

          Напередодні травневих свят адміністрація НПП «Мале Полісся» звертається до населення з проханням утриматись від розведення вогню під час відпочинку в лісових масивах, а в крайньому випадку - неухильно дотримуватися правил поводження з вогнем у лісі, аби вберегти зелені насадження від біди, адже пожежу легше попередити ніж боротися з нею.