Зустріч працівників НПП «Мале Полісся» з представниками влади Ізяславського району.

Image title

На черговій сесії Ізяславської районної ради, яка проходила 9.08.2018р., перед представниками місцевої влади: депутати та голови селищних рад району, Головний лісничий НПП «Мале Полісся» Більовський Олексій Анатолійович представив доповідь про діяльність Парку, як природоохоронної та науково-дослідної установи.

Розповів про співпрацю Парку із науковцями з різних вищих навчальних закладів та установ природно-заповідного фонду України, як працівники здійснюють моніторинг та дослідження флори та фауни території Парку.

Коротко ознайомив присутніх із:

  • Станом передачі земель землекористувачами для Парку.
  • Проведення розроблення проекту організації території національного природного парку «Мале Полісся», охорони, відтворення та рекреаційного використання його природних комплексів і об’єктів.
  • Попереднім зонуванням території Парку та правилами поведінки в кожній зоні.

В подальшому зустріч із представниками влади перейшла у формат круглого столу, в процесі якого обговорювалося питання стрімкого всихання соснових насаджень на території парку і в загальному по регіону.

Головний лісничий НПП «Мале Полісся» Більовський О. А. розповів присутнім про проблему та причини всихання соснових насаджень. Ознайомив з біологічними особливостями верхівкового короїда та наслідками його діяльності. Були продемонстровані фото та відео матеріали ушкоджених лісових масивів та процес втрати ділової якості деревини. На прикладі матеріально-грошової оцінки умовної лісосіки було продемонстровано динаміку фінансових втрат, як для лісогосподарських підприємств, так і для місцевого бюджету.

Після обговорення методів боротьби з даним шкідником та ознайомлення з рядом нормативно-правових актів, котрі регламентують проведення санітарно-оздоровчих заходів в лісах України, більшість учасників круглого столу підтримали думку лісівників, щодо внесення змін до чинного законодавства - «Санітарні правила в лісах України» та закону України «Про тваринний світ», що дасть змогу оперативно здійснювати заходи, котрі спрямовані на попередження подальшої діяльності верхівкового короїда та всихання соснових насаджень.

В свою чергу депутати районної ради запевнили, що лісівники можуть розраховувати на їхню підтримку у вирішенні даної проблеми, голови селищних рад погодилися провести роз’яснювальну роботу в своїх громадах.