Рідкісні знахідки продовжуються. 

Image title

Під час обстеження території Лісництва «Теребіжі» ДП «Славутське лісове господарство», що входить до складу НПП «Мале Полісся» без вилучення, співробітниками Парку, Сасюк А.В. – директор, Більовський О.А. - головний лісничий, Мнюх О.В. - старший науковий співробітник, Поліщук В.М. - головний природознавець, виявили чергові місця зростання рідкісних видів, а саме:

  • Плауна колючого (Lycopodium annotinum L.) - багаторічна, тіньовитривала, заввишки 10-30 см трав'яниста, вічнозелена спорова рослина з родини Плаунових.

Росте в хвойних, рідше мішаних лісах. Поширена на Поліссі, в Карпатах, зрідка в Лісостепу.

Рослина лікарська. Потребує особливої охорони. Занесена в Червону книгу України.

  • Зелениці сплющеної (Diphasiastrum complanatum, Lycopodium complanatum (L.) Holub) - багаторічна трав'яниста рослина з родини Плаунових. Має циркумполярне, субарктичне та альпійське поширення по всій Північній півкулі. Рідкісний вид, занесений до Червоної книги України.

Зростає у хвойних лісах, на дюнних пагорбах, зрідка - у лісовій і лісостеповій зоні. Поширена на Поліссі, в північній частині лісостепу, в Карпатах.

  • Також була виявлена рослина занесена до переліку регіонально рідкісних рослин Хмельницької області - Плаун булавовидний або плаун булавоподібний (Lycopodium clavatum L.). Багаторічна, трав'яниста, вічнозелена спорова рослина родини плаунових.
  • Плаун булавовидний росте в хвойних та мішаних лісах. Тіньовитривала рослина. Поширений на Поліссі, в північній частині Лісостепу, у Карпатах.
  • Місця знахідок рідкісних видів зафіксовані точками GPS та нанесені на карту НПП «Мале Полісся».