Дослідження царства Гриби 

Image title

У період з 12 по 19 вересня вперше на території НПП «Мале Полісся» проводилися дослідження царства Гриби.

Дослідження мікоти парку проводили науковці відділу мікології, Інституту ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України:

Гелюта Василь Петрович - завідувач відділу, докт. біол. наук, проф., головний науковий співробітник;

Гайова Віра Павлівна - канд. біол. наук, старший науковий співробітник;

Придюк Микола Павлович - канд. біол. наук, старший науковий співробітник;

Зикова Марія Олександрівна - канд. біол. наук, науковий співробітник.

Для більш детального вивчення території Парку науковцями спільно з працівниками парку були обстежені різні типи лісових насаджень.

В ході проведення експедиції було вивчено видове різноманіття царства Гриби на території Парку, а також зафіксовано місця зростання двох видів грибів із Червоної книги України - Моховик паразитний (Boletus parasiticus Fr. Xerocomus parasiticus (Bull.: Fr.) Quél.), гриб поширений у Європі, Північній Америці, Азії (в тому числі Японії) та у Північній Африці. В Україні відомий із Закарпаття, Розточчя, Малого та Західного Полісся.

Росте у різних типах лісів, у місцях поширення видів роду Scleroderma - на плодових тілах яких Pseudoboletus parasiticus паразитує. Трапляється групами по 1-5 (максимальна кількість 15) плодових тіл, які виростають з основи ураженого дощовика.

Грифола листувата (Grifola frondosa (Dicks.: Fr.) Gray), цей великий, іноді величезний гриб, називають грибом-бараном.

Ареал виду: Євразія, Північна Америка, Австралія. В Україні на території Закарпаття, Карпатських та західноукраїнських лісів, у Лісостепу, Степу, а також у Гірському Криму. Зростає у широколистяних лісах.

Плодові тіла грибів діаметром до 80 см і масою до 10 кг. Плодове тіло являє собою густий рунистий зросток псевдошапкових грибів з досить виразними ніжками, що переходять у листкоподібні або язикоподібні капелюшки.

Ніжки світлі, капелюшки по краях темніші, у центрі світліші. Колір від сіро-зеленуватого до сіро-рожевуватого, залежно від віку та освітлення.

Також науковцями були зібрані біологічні зразки для подальшого їх дослідження.