Екскурсія на озері Святе

Image title

16.10.2018 року на територію Національного природного парку «Мале Полісся» черговий раз завітали вихованці Ізяславського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2, ліцей» ім. О. Кушнірука.

            За бажанням гостей, екскурсія проводилася на території пам’ятки природи загальнодержавного значення «Озеро Святе». Гідами екскурсії були працівники НПП головний лісничий Більовським О.А., старший науковий співробітник Мнюх О.В. та фахівець з екологічної освіти Лукащук Ю.О.

            Спільно було вирішено за маршрут походу обрати береги озера Святе і таким чином обійти його по колу.

Під час походу учні отримали велику кількість нової пізнавальної інформації, безпосередньо знайомились з природою, з особливостями природного ландшафту та його змінами у різні відрізки часу, практикували в орієнтуванні на місцевості. Мали змогу наочно познайомитись із червонокнижними видами рослин, що в свою чергу досить позитивно, адже це формує у дітей розуміння того, що рослини з цієї книги реальні і дійсно існують й потребують нашої охорони.

            Діти мали змогу на власні очі побачити катастрофу соснових лісів - наслідки роботи шкідників лісу. Більовський О.А. докладно розповів учням про верхівкового та шестизубого короїдів, про шкідників, які слідують за ними, про засоби й методи боротьби. Завдяки таким наглядним міні-лекціям в дитячій уяві розвіюється міф про те, що ліс це могутній організм котрий не потребує захисту. Тепер вони отримали змогу зрозуміти, що це далеко не так, ліс, так само як і наші сади, потребує захисту й піклування.

            Національний природний парк «Мале Полісся» щиро вдячний учням та педагогічному колективу Ізяславської НВК №2 за співпрацю й корисно проведений час.

Запрошуємо усіх бажаючих відвідати терени Парку, безпосередньо близько знайомитись із природою рідного краю, черпнути нових знань і спільно робити нові відкриття.