Закладання жолудя на зберігання. 

Image title

Протягом жовтня-листопада місяців працівниками Національного природного парку «Мале Полісся» разом із членами Радошівського шкільного лісництва спільними зусиллями проводили заготівлю жолудя дуба звичайного. В загальному жолудя було заготовлено близько 200 кілограмів.

Опираючись на те, що на минулому тижні фахівець з екологічної освіти Лукащук Ю.О. та старший науковий співробітник Мнюх О.В. проводили навчальне заняття в Радошівському учнівському лісництві на тему «Зберігання та підготовка лісового насіння до висівання» (згідно програми гуртка «Юні лісівники», автор: Зведенюк Микола Андрійович) було вирішено закріпити теорію практикою.

Так, 14.11.2018 р. працівниками парку спільно з члени Радошівського учнівського лісництва на шкільному розсаднику провели закладання дуба звичайного у яму для зберігання та стратифікації на зимовий період з дотриманням усіх вимог.

Учні мали змогу наочно побачити та безпосередньо взяти участь у даному процесі.

Під час роботи школярі отримали цікаву інформацію від Більовського О.А. про способів зберігання жолудів: у траншеях і ямах, у буртах під снігом, шарами під листям уперемішку зі снігом, у спеціальних сховищах, погребах. Дізнались що при всіх способах зберігання обов’язковою вимогою є забезпечення температури повітря від -1 до +2°С і відносної вологості повітря 60-70 %.

НПП «Мале Полісся» висловлює вдячність адміністрації Радошівської ЗОШ І-ІІІ ступенів та учнівському лісництву за зустріч та з користю проведений час.