Зустріч птахів на Малому Поліссі! 

Image title

Протягом останніх років соснові ліси нашої області потерпають від шкідників. НПП «Мале Полісся» це лихо теж не оминуло. Цього року вирішено спробувати біологічний метод боротьби: зробити територію Парку якомога привабливішою для пернатих. А цього можна досягти доволі простим способом – розвішуванням шпаківень, синичників та совятників.

Існують факти, котрі свідчать, що розвішування "будинків" для птахів – це один з ефективних біологічних заходів боротьби зі шкідниками лісу, тому, що один шпак за весняний період може знешкодити близько 8 тис. різного роду шкідників лісу, а про синичок й годі говорити – ці трудівниці на протязі всього року збирають близько 5 кг шкідників, а це вже сотні тисяч.

З метою актуалізація уваги учнівської молоді до сучасних проблем приваблювання і охорони, поширення і збільшення чисельності та видового різноманіття перелітних птахів, їх ролі у житті лісу та навколишнього середовища працівники Національного природного парку «Мале Полісся» завітали до Славутського навчально-виховного комплексу "Спеціалізована школа І-ІІІ ст, ліцей "Успіх".

Учні школи не те що зустріли із радістю природоохоронців, а й взагалі сильно вразили підготовленим заздалегідь заходом котрий присвятили весні, первоцвітам й зустрічі птахів.

Перший заступник директора-головний лісничий Більовський О.А. та старший науковий співробітник Мнюх О.В. донесли дітям інформацію про Парк і його роль в регіоні, а токож про видове різноманіття перелітних птахів, що гніздяться на території НПП «Мале Полісся». Фахівець з екологічної освіти Лукащук Ю.О. розповів про вимоги до виготовлення шпаківень та їх розвішування.

По закінченню заходу працівники Парку провели майстер-клас по збору шпаківні після якого дітлахи отримали можливість спробували себе в ролі будівельників «пташиних будиночків».

Виготовлені шпаківні, синичники та совятники було розвішено неподалік від навчального закладу на узлісі.

Перебуваючи в лісі, діти зробили корисну справу. Крім того, ще й збагатилися знаннями про пернатих, які радують нас веселим співом, але насамперед є друзями й помічниками лісу.

Учні зауважили, що птахи у лісі – це важливо, адже саме вони рятують дерева від шкідників. Тож аби пернаті рятівники збільшували свою популяцію в наших лісах необхідно щороку розвішувати шпаківні.

Дерев’яні хатки на деревах мають рятувати дорослих птахів та пташенят від негоди й хижаків. Тому діти висловили сподівання, що розвішані ними шпаківні недовго залишатимуться порожніми.

Національний природний парк «Мале Полісся» висловлює слова щирої вдячності адміністрації та педагогічному колективу Славутського навчально-виховного комплексу "Спеціалізована школа І-ІІІ ст, ліцей "Успіх" за організацію та допомогу в проведенні даної зустрічі і сподіваємося на подальшу плідну співпрацю.

Дбаймо про красу та здоров’я природи рідного краю!!!