«Лісовий урок» до Всесвітнього дня лісів 

Image title

Ліс – це життя самої планети. Вабить вiн до себе в будь-яку пору року. I ранньої весни, коли на ледь звільнених від снігу проталинах прокидається підсніжник чи пролісок, а пробуджені берези ронять на землю свої першi сльози. Та й в зенiтi літа, стомлені від тривалих походів, мандрiвники знаходять пiд його крилатими шатами притулок вiд спеки. I восени, коли в нескінченних килимах вересу ховаються вiд ока любителiв тихої охоти боровики, а в сизих низинах виставляють напоказ свої червонi шапочки красенi пiдосичники.

При вимомi слова ЛIС у пам'ятi неодмiнно акумулюється поняття про сукупнiсть рiзних дерев i цiлих їх груп. А з назвою окремого дерева уявляється i значення лiсу в життi людини.

Щороку навесні на всій території України та й, власне, по всій планеті Земля відзначається Всесвітній день лісів (World Forestry Day). Цей день є 21 березня – день, кортрий є переломним між зимою та весною, адже це ще і день весняного рівнодення. Цього року він проходитиме під загальним гаслом «Ліси та освіта».

За ініціативи Державного агентства лісових ресурсів України з цього дня, з 21 березня, розпочинається щорічна Акція «Майбутнє лісу в твоїх руках».

На території Національного природного парку «Мале Полісся» вже розпочато відзначення цього важливого дня. Наразі працівники Парку Лукащук Ю.О та Мнюх О.В. завітали до Славутського навчально-виховного комплексу "Спеціалізована школа І-ІІІ ст, ліцей "Успіх" де провели на околиці лісу «лісовий урок».

Метою таких зустрічей є виховання у підростаючого покоління шанобливого ставлення до природи, в тому числі до лісів, ознайомлення та безпосередньої участі шкільної молоді у створенні нових лісів, роз’яснення важливості створення лісових насаджень, як одного з основних компонентів збереження біорізноманіття та екологічної рівноваги на планеті.

Поважаймо працю лісівників! Стале ведення лісового господарства, охорона та захист лісу є запорукою збереження зелених легенів України та забезпечення людей продуктами лісу.

Національний природний парк «Мале Полісся» щиро вдячний адміністрації та педагогічному колективу Славутського навчально-виховного комплексу "Спеціалізована школа І-ІІІ ст, ліцей "Успіх" за організацію та допомогу в проведенні даної зустрічі і сподіваємося на подальшу плідну співпрацю.

Давайте разом зробим долю лісу безтурботною, адже його майбутнє дійсно у наших руках!!!