Весняні фенологічні спостереження 

Image title

Початок весни є важливим періодом фенологічних наукових спостережень. Саме тому науковим відділом спільно з працівниками відділу державної охорони ПЗФ НПП «Мале Полісся» проведено ряд фенологічних спостережень на окремих ділянках Парку, з метою моніторингу та виявлення початку цвітіння ранньовесняних рослин. В результаті обстеження зафіксовано початок цвітіння таких ефемероїдів, як вовчі ягоди звичайні, проліска дволиста, зірочки жовті, жовтяниця черговолиста. Відмічено початок вегетації фіалки запашної, копитняка європейського, печіночниці звичайної, ожики волосистої, рясту порожнистого, купини багатоквіткової, калюжниці болотної та ін.

Радісним є той факт, що рослини успішно вегетують. Проте, незважаючи на заборону, з року в рік на території Парку недобросовісні громадяни безжалісно зривають первоцвіти на весняні букети. Це призводить до суттєвого зменшення популяції та загрожує зникненням цих квітів з наших лісів.

Адміністрація НПП вкотре нагадує, що зривання чи знищення рослин на території Парку є правопорушенням. А особи, які вчинили порушення природоохоронного законодавства зобов’язані відшкодувати шкоду заподіяну природно-заповідному фонду згідно чинного законодавства.