Всеукраїнський зліт учнівських лісництв 2019 

Image title

25-27 вересня 2019 року у Чернігівській області проходив II (фінальний) етап Всеукраїнського зльоту учнівських лісництв закладів загальної середньої та позашкільної освіти. Основною метою проведення заходу є залучення учнівської молоді до природоохоронної та дослідно-експериментальної роботи в галузі лісового господарства, збереження біологічного різноманіття лісових екосистем.

У заході взяли участь 24 команди учнівських лісництв закладів загальної середньої та позашкільної освіти – переможці І (обласного) етапу з усіх регіонів України.

Команда від Хмельницької області цього року складалася із 5 осіб: Директор НПП «Мале Полісся» Сасюк А.В., Лісничий Пліщинського лісництва ДП «Шепетівське лісове господарство» Савчук М.В., керівник зразкового учнівського лісництва «Пліщинське» Пліщінської ЗОШ І-ІІІ ст.  Зведенюк М.А., та двоє вихованців шкільного лісництва.

Всі учасники заходу оформляли виставки-презентації досягнень своїх учнівських лісництв у Чернігівському обласному Палаці дітей та юнацтва.

Також проводився відкритий захист науково-дослідницьких робіт у галузі лісового господарства та одночасно для керівників учнівських лісництв педагогічні читання «Використання ідей В.О. Сухомлинського та інших вчених у галузі збереження природи в контексті профорієнтаційної роботи учнівських лісництв».

Під час зльоту вихованці учнівських лісництв спільно з директорами, обласних еколого-натуралістичних центрів (станцій юних натуралістів), взяли участь у закладанні Алеї Єдності і Миру на території Агробіостанції Чернігівського обласного педагогічного ліцею для обдарованої сільської молоді Чернігівської обласної ради, яка знаходиться в регіональному ландшафтному парку «Ялівщина».

Також програма заходу була насичена різноманітними екскурсіями до лісогосподарських підприємств Чернігівщини, де учасникам зльоту були показані різні технології вирощування садивного матеріалу основних лісоутворюючих порід та декоративного садивного матеріалу.

По завершенні зльоту команда учнівського лісництва Пліщинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Хмельницької області була нагороджена дипломом Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України, за активну участь у ІІ (фінальному) етапі Всеукраїнського зльоту учнівських лісництв закладів загальної середньої та позашкільної освіти.