ДОСЛІДЖЕННЯ  ЦИБУЛІ ВЕДМЕЖОЇ ALLIUM URSINUM L. 

Image title

Спостереження за станом популяцій рідкісних видів рослин сьогодні є вкрай необхідним, оскільки вони зазнають значного антропогенного впливу (зривання, часто з цибулинами, витоптування, надмірне використання як цінної харчової та лікарської сировини).  Тому, з метою дослідження природного розвитку ценопопуляцій червонокнижної цибулі ведмежої Аllium ursinum L., в локалітетах НПП «Мале Полісся»  працівниками було закладено декілька пробних площ.

До виконання робіт долучилась вчитель біології Ізяславського НВК №2 Ірина Рум’янцева та її учениця Вікторія Мороз, а також завідувачка районним методичним кабінетом Олена Рум’янцева.

При вивченні вікової структури популяцій закладались дослідні ділянки на площі 1 м2, на яких проводився підрахунок чисельності особин наявних онтогенетичних груп. Було визначено сучасний стан, особливості росту та розвитку та основні тенденції змін ценопопуляції досліджуваного виду.

Отриманні в результаті досліджень, дані обробленні камеральними методами та  в подальшому будуть використані для написання науково-дослідної роботи в МАН.