×

Повідомлення

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/20151005

Обережно – ГРИБИ! 

Image title

05. 10. 2015 р. Посилання Розпочався сезон збирання грибів. Усім відомо, що найкраще їх шукати там, де є хвойні та листяні ліси. Гриби – смачний делікатес, але є такі види, що можуть призвести до отруєння, а іноді й смерті. Отруєння організму викликають токсини, алкалоїди та сполучення важких металів, які містяться в грибах. Прикро, що багато людей висновки робить лише на основі свого гіркого досвіду.

«Полювання» на гриби чи не найбільш захоплююче. Хоч заняття – це цікаве, але досить ризиковане для тих, хто не розбирається у грибах. Ступаючи на грибну стежку, завжди пам’ятайте головне правило: не збирати незнайомих грибів. Не знаєте, невпевнені – не беріть, оскільки імовірність отримати отруєння в цьому випадку дуже висока. Краще не дорахуватися кількох грибів у кошику, ніж поставити під загрозу своє здоров’я та здоров’я своїх рідних, а інколи – життя!

Вирушати по гриби рекомендують рано-вранці. Збирати їх краще в корзинку з берести або вербових прутів, бо в цій тарі гриби краще зберігаються. Целофанові та паперові пакети для цього непридатні: «урожай» швидко зіпріє через погану циркуляцію повітря. Сирі гриби пробувати на смак суворо заборонено. Не можна збирати старі, перезрілі гриби. Вони дуже часто є отруйними.


За перших же симптомів отруєння (нудота, біль у шлунку) слід негайно звернутися до лікаря. Грибне отруєння небезпечне тим, що досить часто закінчується летальним результатом – якраз через те, що люди нехтують правилами безпеки.

Перша допомога при отруєнні грибами.

1. Викличте «Швидку медичну допомогу».

2. Одночасно, не очікуючи її прибуття, негайно промийте шлунок: випийте 5-6 склянок кип’яченої води або блідо-рожевого розчину марганцівки; натисніть пальцями на корінь язика, щоб викликати блювоту; прийміть активоване вугілля (4-5 пігулок), коли промивні води стануть чистими.

Забороняється:

- Вживати будь-які ліки та їжу, а надто ж алкогольні напої, молоко, – це може прискорити всмоктування токсинів грибів у кишечнику.

- Займатися будь-якими іншими видами самолікування.

Щасливого вам грибного полювання, але будьте уважними, щоб жодна поганка не зіпсувала насолоди грибами!

Прес-служба Ізяславського лісгосп {gallery}20151005{/gallery}