Круглий стіл з питання розроблення проектів організації території установ природно-заповідного фонду 

Image title

4 лютого 2016 року (м. Київ, Мінприроди) відбувся круглий стіл з питання розроблення проектів організації території установ природно-заповідного фонду, організований Міністерством екології та природних ресурсів України за підтримки Дунайсько-Карпатської програми Всесвітнього Фонду Природи (WWF). У якому взяли участь науковці, представники Департаменту заповідної справи Мінприроди, Асоціації природоохоронних територій, природних та біосферних заповідників, національних природних парків. Даний захід організований установам ПЗФ України, для яких розпочато роботи з розробки проектів організації території, та проектних і наукових організацій, які є виконавцями цих робіт.

У круглому столі взяли участь директор НПП «Мале Полісся» Сасюк Андрій Володимирович та головний лісничий НПП «Мале Полісся» Більовський Олексій Анатолійович.

Основною темою круглого столу був перехід до європейського підходу у плануванні діяльності установ природно-заповідного фонду. Це, в першу чергу, координація діяльності та забезпечення ефективних комунікацій між всіма заінтересованими сторонами в управлінні заповідною територією таким чином, щоб зменшити ризики втрат або зниження якості існуючих природних комплексів, а також підвищити гарантії збереження їх природних цінностей, відновлення порушених людиною екосистем. Особливий акцент зроблено на співпрацю з місцевими громадами.

Питання, що виносилися на розгляд:

  • Основні цілі та завдання Проекту організації території національного природного парку, охорони, відтворення та рекреаційного використання його природних комплексів і об’єктів.
  • Організація процесу розроблення Проекту організації території установи природно-заповідного фонду.
  • Основні стадії розроблення Проекту організації території установи природно-заповідного фонду.

В рамках круглого столу було прийнято проект резолюції, де зафіксовано основні пропозиції, зауваження та завдання, на які варто зважати в процесі розробки Проекту організації території установи природно-заповідного фонду.