Долучилися до щорічної Всеукраїнської акції «Майбутнє лісу у твоїх руках»

Image title

На лісогосподарських підприємствах Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства триває лісокультурна кампанія.

Так, нещодавно, в рамках щорічної Всеукраїнської акції «Майбутнє лісу у твоїх руках» співробітники Національного природного парку «Мале Полісся» взяли участь  у посіві насіння шпилькових порід (сосни, ялини, модрини, дугласії) в спеціальні контейнери для вирощування садильного матеріалу з закритою кореневою системою  території Голицького лісництва ДП «Славутського лісового господарства».

Національний природний парк «Мале Полісся» щиро вдячний адміністрацій ДП «Славутське лісове господарство» за можливість долучитися до такої надзвичайно важливої справи.

Шановні друзі! 

Image title

Конкурс «Первоцвіти під охороною» (в рамках Всеукраїнської акції «Збережемо первоцвіти» підійшов до свого завершення.

Національний природний парк «Мале Полісся» висловлює слова найщирішої вдячності усім учасникам даного конкурсу, котрі прийняли в ньому активну участь.

Нагадаємо, що конкурс тривав у період, з 05.03.2018 по 30.03.2018 р. За цей час у ньому взяли участь 284 учні й учнівських колективи (128 – вихованців освітніх закладів Ізяславщини, 156 - Славутчини), котрі в загальному надіслали до Парку 318 робіт (відповідно – 139 і 179 робіт).

Славутський район та місто Славута:

Увага, триває операція «Первоцвіт-2018»! 

Image title

Національний природний парк «Мале Полісся» звертається до громадян з проханням відмовитись  від збирання та придбання рослин занесених до Червоної книги України.

Згідно з діючим законодавством, а саме статті 88-1 Закону України про адміністративні правопорушення – за порушення порядку придбання, збуту чи розповсюдження об’єктів рослинного світу – тягне за собою накладення штрафу від тридцяти (510 грн.) до ста (1700 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією об’єктів рослинного світу. Ті самі дії, вчинені щодо об’єктів рослинного світу, які перебували в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України, або охороняються відповідно до міжнародних договорів України, - тягнуть за собою накладення штрафу від ста (1700 грн.) до двохсот п’ятнадцяти (3655 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацію об’єктів рослинного світу чи без такої.

Image title


Еколого освітні заходи з нагоди Всеукраїнської акції «Майбутнє лісу в твоїх руках»! 

Image title

Ліс – це душа всієї планети, живий скарб нашої землі

Ліс – це величезний світ, без якого життя на Землі померло б або страшенно збідніло. Ліс – це, як сказав би вчений, скарбниця енергії Сонця, це дім для сили-силенної різноманітних тварин. Ліс зберігає воду і потроху віддає її джерелам, струмкам і річкам. Ліс – це годувальник птахів, комах, тварин і людини. І це спільна радість для всіх.

Послухайте, як кує зозуля, співає де-інде коло струмка соловейко, стукає по дереву дятел – це голоси лісу. Згадайте зелений колір першого весняного листя, червоні з золотом убрання осені – це все ліс. Його світ у всі часи зваблює нас красою, таємницями і загадками, дарує здоров'я всьому живому.

Для людини ліс – найбільше з багатств. Будинок, загорожа біля нього, меблі, незліченні вироби з деревини супроводжують людину в її історії, починаючи з печерних часів. Усього, що дає ліс для земного життя, нема змоги перерахувати. Існує навіть прислів'я: «Ліс багатший за царя». Природа відновлює це багатство, треба лише ліс добре знати, до нього дбайливо ставитися. І завжди пам'ятати: там, де ліс зникає, утворюються пустки або пустелі.